Döntőben vagyunk! A DEAC lesz az ellenfél.

“A nap leginkább várt összecsapásán a keleti bajnok Vásárhely a címvédő Bonyhádot fogadta az elődöntő második mérkőzésén. A két győzelemig tartó párharc első felvonását a Bonyhád nyerte odahaza, így a hódmezővásárhelyieknek nem lehetett más a cél, mint egy győzelemmel kiharcolni a harmadik találkozó lehetőségét.

Ehhez mérten kezdett a hazai csapat, az első negyedben 23-19-re vezetett, azonban a szünetig már nem sikerült növelni az előnyt (40-37). A második játékrészben aztán magához ragadta a kezdeményezést a Bonyhád, amely a többi között a 21 pontig jutó Jilling László, valamint a 18 pontos Tömösváry Máté vezetésével végül 82-78-as sikert aratott. A Bonyhád a második meccset is megnyerte, és 2-0-s összesítéssel jutott a döntőbe, ahol a DEAC–Salgótarján párharc győztesével találkozik.” (forrás: bb1.hu)

A DEAC hazai pályán is legyőzte a Salgótarjánt (72-63), így a debreceni csapattal játszuk a döntőt.

A döntő első mérkőzésére Debrecenben kerül sor május 31-én, 17:00 órai kezdéssel. A második mérkőzést június 5-én játszuk itthon (kezdési időpont később).