A serdülők tornagyőzelemmel kezdték az évet!

Szombaton a serdülő korosztály is megkezdte az új idényt. Az 1. fordulónak Nagykanizsa adott otthont. A mini torna lebonyolítási rendszere változatlan maradt a tavalyi évhez képest, azaz a két elődöntő győztese mérkőzhetett meg a döntőben, míg a vesztesek a 3. helyért küzdhettek.

A BKSE fiataljai a 2. elődöntőben léptek pályára a Rátgéber Akadémia ellen. Nagyjából 7 percig volt szoros a találkozó, onnantól kezdve fokozatosan léptünk el az ellenféltől. Ebben a negyedben egyértelműen Ábrahám Soma volt a húzóember a maga 15 pontjával, de Ireczky Tamás is ponterősen játszott. A negyedet 12-2-es rohanással, valamint megnyugtató előnnyel zártuk (29-16). A szabályok értelmében a 2. játékrészben egy másik 5-öst kellett kiállítaniuk a csapatoknak. Ez a 10 perc már szorosabb és pontszegényebb játékot hozott, de az előnyt így is tudtuk növelni (44-24). A szünet után viszont gyorsan pontot tettünk a mérkőzés végére. A 20 pontos fórt egy nagyszerű rohanással megdupláztuk, így a 4. negyed már csak formalitássá vált (70-30). A végére kicsit csökkent a különbség a 2 csapat közt, de a lényeg az volt, hogy mindenki elegendő játéklehetőséghez jusson, és sérülés sem történt az utolsó 10 percben (80-45).

A döntőben a hazai pályán játszó Kanizsa KK látott vendégül bennünket. Az első negyedet ezen a mérkőzésen is domináltuk, 17 pontos előnyt tudtunk kiépíteni (12-29). A 2. 10 perc ismét kiegyenlítettebb volt annak ellenére, hogy a negyed közepén már 25 pont volt a különbség a javunkra. A játékrész zárása a hazaiaké volt, ami alatt 10 pontot dobtak megválaszolatlanul (28-45). A 2. félidő is hasonló forgatókönyvvel zajlott le, mint az elődöntő. A 17 pontos különbséget tovább növelve, magabiztosan fordulhattunk rá az utolsó negyedre (40-74). A mérkőzés már eldőlt, így ismét a rotáció került az előtérbe. Puha Jenő edző mindenkinek megadta a lehetőséget a pályára lépésre. Végül majdnem 100 pontot dobva húztuk be a döntőt, amivel az egész mini tornát fölényesen nyertük meg.