Megszakadt a vereségi sorozatunk!

Az NBI B Piros csoportjának 16. fordulójában a felsőházi rájátszásért küzdő PVSK-Kronosz Kiadó ellen léptünk pályára. Zsinórban 9 elveszített mérkőzéssel a hátunk mögött csakis az lehetett a cél, hogy véget vessünk történetünk leghosszabb vereségi sorozatának. A csapatban ezúttal nem kapott helyet Gébert, aki sérülés miatt nem volt bevethető.

Az első negyedben villámrajtot vettünk, 5 perc után Somogyfoki Peti parádés játékával 7 pontra megléptünk a pécsiektől, ami a játékrész végéig ki is tartott. (23-18)

A 2. negyed elején pont az ellenkezője történt mindannak, ami az első 10 perc kezdetén volt. A PVSK egy 8-0-s etappal átvette a vezetést. Morgen Frigyes edző időkérésének köszönhetően rendeztük a sorainkat, és a félidőre már 8 pontos előnnyel vonulhattunk. (37-29)

A nagyszünet után 43-34-es bonyhádi vezetésnél a vendégek zsinórban 14 pontot dobva 5 ponttal megléptek. Szerencsére ebből is hamar fel tudtunk állni, és az utolsó negyedre már nálunk volt az előny. (53-51)

A végjáték az akaratunk ellenére nagyon szorosra sikeredett. Kevesebb, mint 1 perccel a vége előtt 2 pontos fórnál Bakinak volt 2 büntetője, ahhoz hogy bebiztosítsa a győzelmet, de mindkettőt elhibázta. A vendégeknek labdájuk volt a meccs megnyeréséhez, de Berkics elhibázott triplájával 3 hónap után ismét diadalt ünnepelhetett a hazai publikum. (69-67)

Ha nyögvenyelősen is, de megszületett a várva várt siker a kissé tartalékosan felálló PVSK ellen. A mérkőzésen elsősorban a védekezés dominált, de tőlünk 3-an így is 10 pont fölé jutottak nevezetesen Baki (16 pont), Somogyfoki Peti (19 pont, 9 lepattanó, 10 gólpassz) és Tömösváry (15 pont), de Somogyfoki Szabi is nagyon hasznosan játszott a palánk alatt. Jövő héten Nagykőrösön fog szerepelni a csapat abban a reményben, ahol van esély arra, hogy idegenben is megszerezzük első győzelmünket.

Knipl Kft. Bonyhádi KSE – PVSK-Kronosz Kiadó 69 – 67 (23-18, 14-11, 16-22, 16-16)

Kezdő: Somogyfoki P. 19/3 – Tömösváry 15/3 – Baki 16/3 – Fetzer 3/3 – Somogyfoki Sz. 7
Csere: Jilling 1 ; Major – ; Pechár 3/3 ; Csobán – ; Dávid – ; Kovács 5/3 ; Gébert –