Második hely az év első serdülő tornáján!

Előző hétvégén folytatódott a 2017/18-as idény serdülő bajnokságának alapszakasza. A fordulónak Pécs adott otthont 4 csapat részvételével. Rajtunk kívül a házigazda PVSK Panthers „B”, a GYKSE Szekszárd, valamint a Kaposvári KK „B” vett részt a tornán.

A Bonyhádi KSE az első elődöntőben lépett pályára a házigazda PVSK-Panthers „B” csapata ellen. Remekül kezdték a meccset a fiúk, és már az első negyed végére majdnem 20 pontos előnyre tettek szert. A 2. játékrészben már állandósult a 20 egységnyi differencia, de ezt a 10 percet is mi nyertük meg, amivel magabiztosan várhattuk a folytatást. A 26 pontos előny tudatában a 2. félidő inkább már arról szólt, hogy azok a játékosok is több lehetőséghez jussanak, akik korábban nem tudtak bizonyítani. A 3. negyedet még megnyertük, míg az utolsó játékrészt a hazaiak húzták be, de ettől függetlenül egy percig sem forgott veszélyben a Bonyhádi KSE sikere.

Azzal, hogy sikeresen abszolválta az elődöntőt a csapat, bekerült a döntőbe, ahol a GYKSE Szekszárddal találkozott. A szekszárdiak meglehetősen ismerősek a számunkra, mivel a 2017/18-as szezonban már többször is összekerültünk velük, habár eddig legyőzni nem sikerült őket. A két hasonló erősségű csapat végig kiélezett meccset játszott. A találkozó első félidejének nagy részében a Szekszárd vezetett, 5-6 pontnál nagyobb előnyre azonban nem tudtak szert tenni. A nagyszünet után fordult a kocka. Egy 9-0-s etappal átvettük a vezetést, amit a 3. negyed nagy részében meg is őriztünk. Sajnos ennek a 10 percnek a végjátéka nem úgy sikerült, ahogy elterveztük, amit az ellenfél megbosszult. Az utolsó negyedben már nem engedték ki az előnyt a kezükből, és a 13 pontos sikerrel megnyerték a fordulót. Ez azt jelenti, hogy ezen a hétvégén 2. helyen zárt a Bonyhádi KSE U14-es csapata.