Respekt a második félidőért

Dorogi kiállítása akkora lendületet adott a csapatnak, hogy -20-ról sikerült feljönnünk. Kár, hogy ez nem volt elég a győzelemhez.

2019. OKTÓBER 26. | 18:00
6. FORDULÓ
Bonyhád Városi Sportcsarnok
Knipl Kft. Bonyhádi KSE – Agrofeed SZE GYŐRI KC 89-98 (19-25, 18-24, 31-27, 21-22)
Gébert 20 – Tömösváry 15 – Papp 15/6 – Somogyfoki 10 – Pupp 9
Csere: Baki 10 – Ugrinic 8 – Dorogi 2 – Jakab
A kosarakban gazdag összecsapás első félidejében 10 pont fölötti előnyt szerzett a főleg Csaba György (22/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Rátvay Tamás (21/9 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 7 eladott labda, 4 gólpassz), Domsitz Márton (16 pont, 15 lepattanó, 3 eladott labda), Nagy Tamás (14/9 pont, 6 lepattanó) és Berneczei László (14 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda) ponterős játékára építő vendég győri gárda. A harmadik negyed közepén 24-gyel “ment”, s biztos győztesnek látszott a Győr, és elképzelhető, hogy játékosai is így gondolták. Nem úgy a bonyhádiak, akik a harmadik és a negyedik etap közepe között egy hatékony, pontos támadójátékkal, jórészt Gébert Attila (20 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Papp Péter (15/6 pont, 3-3 lepattanó, szerzett labda és gólpassz), Tömösváry Máté (15 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Somogyfoki Szabolcs (10 pont – 11 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó) és Baki Sándor (10 pont, 4 lepattanó) révén egy 29-9-es “száguldással” 4 pontra feljöttek. A hajrában aztán újítani tudtak a győriek, és győztek. Érdekesség, hogy a vendégek 51-36-ra nyerték a lepattanó csatát, sokkal jobban dobták a triplákat (2/21, ill. 10/26) és valamivel a büntetőket is (17/27, ill. 22/24) a hazaiaknál. Hogy mégis aránylag szoros lett a meccs, az elsősorban annak köszönhető, hogy az eladott labdák rovatában is a vendégek mellett állt a jóval nagyobb szám (8, ill. 23). (hunbasket.hu)

A kezdo5. hu összefoglalója:

Igencsak komoly meglepetés, ami történt Bonyhádon, lévén hogy az egyik legjobbját, Rátvay Balázst Pécsre a Rátgéber Akadémiához elengedő győriek gyorsan eldöntötték a mérkőzést idegeben – igaz, a hajrá előtt még visszaengedték egészen két pontnyira a minden mindegy alapon támadó tolnaiakat és idegenben szerezték meg második idei győzelmüket.

Gébert Attila ugyan élete formájába van a bonyhádiaknál, ám egyszerűen annyival rosszabb fizikai és edzettségi állapotban van a mezőnynél együtt közösen sokkal kevesebbet tréningező tavalyi Piros csoportos együttes, amivel nem tudják azt a szükséges pluszt nyújtani a győzelmek eléréséhez.

A győrieknél üde színfolt volt a 212 centis Domsitz Márton masszív dupla duplája – úgy fest, hogy a fiatal Rátvay nélkül is elég masszív lehet a palánk alatt a Győr, melynek nyerőembere ma Csaba György volt, aki igazi clutch kosarakat szállított a végjátékban (is).

Kiemelendő teljesítmények:

Bonyhád: Gébert Attila (20 pont, 8/13 mezőnyből, 5 lepattanó, 3 gólpassz, 3 szerzett labda – 29 VAL), Tömösváry Máté (15 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz, 1 blokk, 7 kiharcolt fault – 21 VAL), Papp Péter (15 pont, 3 lepattanó, 3 gólpassz, 3 szerzett labda)

Győr: Csaba György (22 pont, 7/13 mezőnyből, 7/7 büntetőből, 3 gólpassz, 2 szerzett labda, 6 kiharcolt fault – 28 VAL), Rátvay Tamás (21 pont, 7/15 mezőnyből, 3/7 triplából, 4 gólpassz, 3 szerzett labda, 7 kiharcolt fault), Berneczei László (14 pont, 6/11 mezőnyből, 10 lepattanó – 22 VAL), Domsitz Márton (16 pont, 6/10 mezőnyből, 15 lepattanó (ebből 6 támadó), 1 blokk, 4 kiharcolt fault – 29 VAL)

Morgen Frigyes : Emelem kalapom a játékosaim előtt, amit a 3-4. negyedben játszottunk, sajnálom, hogy megint nem ilyen energiával kezdtük el a meccset. Sajnos látszik már a közösségen, hogy rendkívül frusztrált mindenki az eredménytelenségünkből adódóan,ez látszott az első félidei játékunkon. De bizakodásra ad okot a második félidő, mégegyszer mondom kár volt így kezdenünk a mérkőzést és ellenfelünknek ilyen tetemes előnyt engedni. Az első félidőben rendkívül sok támadólepattanót szedett a Győr, gratulálok nekik, mi pedig igyekszünk javítani a továbbiakban.

Rátvay Tamás : Nagyon kellett nekünk ez a győzelem, és úgy érzem, ez meg is volt a harmadik negyedben, aztán -fiatalság bolondság- majdnem sikerült egy egál meccset csinálni belőle. Végülis csak-csak bedobtunk 2-3 hárompontost, és ezzel eldőlt a mérkőzés. Gratulálok a Bonyhádnak, mert nagyon agresszív, szép kosárlabdát játszottak, most mi jöttünk ki belőle győztesen.