Rutkai Péterrel kiegészülve állt fel a BKSE a Pápa ellen.

NB1/B Zöld csoport
2019. NOVEMBER 29. | 18:00
12. FORDULÓ
Knipl Kft. Bonyhádi KSE – Concordia Motax KC Pápa 65-79 (27-23, 10-17, 18-16, 10-23)
Tömösváry 16/3 – Dorogi 12/3 – Pupp 12/3 – Baki 8 – Gébert 1
Csere: Maskaljevic 8/6 – Rutkai 5/3 – Csobán 3/3
Morgen Frigyes : A mai meccs legnagyobb élménye az volt, hogy Rutkai Pétert láthattuk újra a pályán, megsüvegelendő még most is a hozzáállása és akarata! Gratulálok a Pápának, próbálunk javítani.
Kálmán László : Az első félidőben még a Bonyhád nagyon extrán játszott, nagyon jól 1-1-ezett, és ennek nem találtuk az ellenszerét. Jó ritmusban voltak, sokkal élesebbek voltak mint mi. Aztán a második félidő második felében meg tudtuk fordítani a 10 pontos hátrányt, lényegében többé kevésbé megtaláltuk a zóna ellen és az ember ellen is azokat a dolgokat, amiből eredményesek voltunk. Most végre jól is dobtunk, ami idegenben nagyon fontos. A 2-2 védésünk azt gondolom, extrán működött a második félidőben. Gratulálok a Bonyhádnak is, mert nagyon jó ellenfél, és hazai pályán mindenkire veszélyes.

A kezdo5.hu beszámolója:

A Pápa is válaszúthoz érkezett: a céljai megvalósítása érdekében már nem engedhetett meg magának vereséget nála lényegesen lejjebb rangsorolt csapat ellen, még ha ez a mostanság magára találó, otthon mindig is nagyon erős Bonyhád volt ez esetben. A Papp Péter nélkül felálló hazaiak nem tudtak mit kezdeni Sonyák kiváló dobóformájával, ráadásul a hajrára többpólusú lett a Kálmán-had és magabiztosan nyertek is az élmezőny mögé felzárkózni próbáló észak-nyugatiak.

Kiemelendő teljesítmények:

Bonyhád: Tömösváry Máté (16 pont, 5 lepattanó), Dorogi Gergő (12 pont, 4/8 mezőnyből, 11 lepattanó (ebből 5 támadó), 5 gólpassz, 2 blokk, 5 kiharcolt fault – 26 VAL), Pupp Bence (12 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz, 6 kiharcolt fault, 7 eladott labda)

Pápa: Sonyák Béla (27 pont, 11/16 mezőnyből, 4/7 triplából, 5 lepattanó, 4 kiharcolt fault, 6 eladott labda – 27 VAL), Burai Róbert (18 pont, 6/8 mezőnyből, 4 lepattanó, 5 kiharcolt fault – 23 VAL), Balla Péter (10 pont, 5 lepattanó), Murai Gábor (10 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 kiharcolt fault)