Puha védekezés, rövid pad

2020. NOVEMBER 20. | 19:00
9. FORDULÓ
Széchenyi István Egyetemi csarnok

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC – Atomerőmű KSE Bonyhád 100-88 (32-24, 22-21, 24-24, 22-19)

Kezdő: BAKI 23/9 – DOROGI 13/3 – GÉBERT 11 – TÖMÖSVÁRY 18/3 – SOMOGYFOKI 10/6
Csere: HEIMANN 6/6 – RENKECZ 7 – ZSÓK

Csaplár-Nagy Ervin : Maximális gratuláció a csapatomnak! Levettük a sálat, sapkát, kesztyűt meg a télikabátot, és nagyon jól sikerült dobnunk. Sajnálom azokat, akik nem tudtak ma itt lenni ezen a szép győzelmen, de maximális a fiúk akarta, maximális a tiszteletük, maximális a csapat játéka. Bonyhádnak további jó játékot kívánok, és mindenkinek jó egészséget!

Morgen Frigyes : Az elmúlt három fordulóban 100 pontot, vagy a fölött kaptunk, nyilvánvaló nagyon puha a védekezésünk. Ehhez megint társult, hogy kaptunk 15 darab három pontost. A védekezésünkön feltétlenül változtatnunk kell. Gratulálok a Győrnek, sok sikert nekik!

A kezdo5.hu összefoglalója:

Ezúttal sem tudott eredményesen védekezni a Bonyhád, ami már az első negyedben egyértelművé vált, amikor a szenzációsan kezdő Győr 32 pontot rámolt be – ez pedig meg is adta a meccs alaphangját, innentől a hazaiak vezettek és mivel a tolnaiak hátul nem tudtak fordítani a dolgokon, így most annyi volt tőlük a maximum, hogy közel maradtak. A Győrnél viszont volt egy egészen extra egyéni teljesítmény is, a fiatal Geiger Bálint még csak ötödször került be a kezdőcsapatba és eddig csak a legutóbbi bajnokin érte el a tízpontos határt, most viszont kiszakadt nála a zsák: beakadt 6/9 triplája, összességében 12/19-et hajított mezőnyből, ehhez hozzátett 8/11 büntetőt is, úgyhogy egymaga 38 pontot szórt a Bonyhádnak – az 5 lepattanó és a 7 gólpassz már csak ráadás, 48 VAL-lal zárta a mérkőzést. Az ő elképesztő teljesítménye mellett 21 pontot dobott Berneczei is és a jó dobóformájuk mellett a Bonyhád 17 eladott labdája is besegített nekik – a gárda zsinórban másodszor nyert, míg a Bonyhád sorozatban harmadik vereségét könyvelhette el és elindult lefelé.

A Győr legjobb dobói: Geiger 38/18, Berneczei 21/6, Hágen 12/3
A Bonyhád legjobb dobói: Baki 23/9, Tömösváry 18/3, Dorogi 13/3

Az Atomerőmű KSE Bonyhád kiemelt támogatója az MVM Paksi Atomerőmű Zrt.