U20: A győzelem csak hab a tortán, élmény volt a meccs!

NB I. B ZÖLD CSOPORT, FIÚ U20- 2020/2021
2021. MÁRCIUS 24. | 15:30
24. FORDULÓ
Bonyhád Városi Sportcsarnok

Knipl Kft Bonyhádi KSE U20- Conoil Motax KC Pápa U20 69-57 ( 17-11, 14-22, 10-13, 16-11, 12-0)

Rutkai Péter: Sokáig úgy tűnt, hogy nem tudunk kiállni erre a mérkőzésre, mert eddig is szűk keretünkből eltiltás, sérülés és egyéb elfoglaltságok miatt csak 5 hadra fogható játékosom maradt. Ezért nagyon csalódott voltam, mert szerettem volna visszavágni a Pápának az ott elszenvedett szoros vereségért.

Aztán szerencsére az U18-as csapat edzője (Kovács Balázs) és 4 játékosa kisegített minket, így, ha messze nem is ideális kerettel, de legalább lejátszhattuk a meccset. Ezért itt is nagy köszönet Nekik!

A mérkőzés végig szorosan alakult. Egy vegyes védekezéssel (box and 1) sikerült megzavarni az ellenfelet és legjobbjukat 14 ponton tartani, és ezzel megteremtették a srácok maguknak a lehetőséget a bravúrra. Látszott, hogy ebben a felállásban nem a támadójáték fog dominálni, ezért nagyon kapart mindenki a védekezésben (Sáfrán 22 lepattanó, 5 szerzett labda!) és Ábrahám ponterős játékával ( 28/9) már a rendes játékidő végén eldönthettük volna a meccset, ha nem ilyen gyatrán dobjuk a büntetőket ( 29/12)!

De a hosszabbításban már csak egy csapat volt a pályán! Zsinórban három támadást fejeztünk be trojkával, így megtörtük az ellenfelet és 12-0-ra nyerve a ráadás 5 percét egy bravúros, de nagyon megérdemelt győzelmet arattunk, melyből tényleg MINDENKI maximálisan kivette a részét! Köszönöm Nekik ezt az élményt, nagyon büszke vagyok rájuk és nem a győzelem miatt, az csak egy plusz, hanem azért mert ebben a helyzetben is sportemberként viselkedtek, nem nyafogtak, nem kerestek kifogásokat, hanem felmentek a pályára és 110%-ot adtak!