EKE EGER KOK U20-BONYHÁDI KSE U20 63-57 (8-18, 15-13, 27-13, 13-13)

2020. JANUÁR 29. | 19:45
Kovács 12/9 -Zsók Á. 11 – Jakab 7/3 – Sándor 6/6 – Korsós 1
Csere: Erdősi 8 – Szűcs 6 – Szabó 4 -Zsók D. 2 – Simon –

Rutkai Péter:
“Sajnos nem tudtunk élni a lehetőséggel és a 6 emberrel felálló Egriek megérdemelt győzelmet arattak ellenünk. Pedig jól kezdtünk és a sikeres kinti dobasainknak köszönhetően 10 ponttal vezettünk az első negyed után. 4 trojkát dobtunk az első negyedben, a következő 3 negyedben összesen kettőt. Ez, és a 21 eladott labda a zóna ellen, aminek jó részéből sima leindítást kaptunk, valamint a lassú visszarendeződés sok volt egyszerre. És bár nagyon akartak ismét a srácok, de kicsit hiányzott a rutin, hogy ezt a mérkőzést behúzzuk. 57 ponttal nehéz meccset nyerni. Sajnálom, mert ez egy hozható mérkőzés volt. De tanulni lehet ebből is!”

ÓBUDAI KASZÁSOK U20-BONYHÁDI KSE U20 93-65 (28-12, 24-24, 19-17, 22-12)

2020. JANUÁR 11. | 17:00
Csobán 27/9 – Zsók 15 – Korsós 9 – Sándor 7/3 – Jakab 5/3
Bérces 2 – Ireczky –

Rutkai Péter: Nem túl jó előjelekkel utaztunk el Óbudára, mert sérülések, nyelvvizsgák és egyéb elfoglaltságok miatt mindössze 7 hadra fogható játékossal tudtunk kiállni a tabellán a 4. helyet elfoglaló Kaszások ellen egy igencsak felforgatott kerettel. A srácok viszont átérezték a helyzet komolyságát és felszívták magukat. Bár az első negyedben még kissé félénken játszottak, a második 10 perctől abszolút egyenrangú ellenfelei voltak a jóval előrébb rangsorolt hazai csapatnak. Tényleg mindenki odatette magát és nagyon akart és így egészen a 36. percig 10-15 pont körül mozgott az előnye a Budaiaknak. A betömörülő zónánk láthatóan nem nagyon ízlett nekik. Mindenképpen közelről szerették volna befejezni, mi pedig feladatuk a kinti dobásaikat, mert nem nagyon vállalkoztak és azt is gyenge százalékkal (14/2) tették, így többször sikerült labdát szerezni és gyors kosarakat szerezni belőle. Aztán a végén már kijött a hazaiak nagyobb rotációja, és az utolsó 3-4 percben futottak egy 15-2-őt az erejével elkészülő csapatom ellen, így a végső eredmény nem mutatja hűen a két csapat közötti különbséget. Én az eredménytől függetlenül büszke vagyok nagyon a srácokra, mert megtettek mindent és köszönöm nekik ezt a hozzáállást, így kéne mindenkinek! Gratulálok a hazai csapatnak a győzelemhez, további sok sikert kívánok nekik!

Bonyhádi KSE U20 – Pécsi NKA U20 35-107 (5-38, 18-30, 6-20, 6-19)

2019. december 6. | 15:00
Zsók Á. 14/3 – Sebestyén 4/3 – Sándor 3/3 – Jakab 2 – Korsós 1
Szűcs 9 – Erdősi 2 – Simon – Ireczky

A Pécsi Nemzeti Kosárlabda Akadémia csapatát fogadtuk a hétvégén Bonyhádon, akik veretlenül vezetik a tabellát. A válogatott atlétákat 3 külföldi születésű fiatal erősíti a biztonság kedvéért. Így csikó csapatunknak nem lehettek vérmes reményei. Át is robogott rajtunk a Pécsi gyors az első negyedben, csak kapkodtuk a fejünket, olyan tempót diktáltak az akadémisták. A lényegi kérdések el is dőltek ebben a negyedben. A második negyedben kicsit magunkhoz tértünk és egy vállalható 10 percet tettek le a srácok, de ebből a fellángolásból sajnos a második félidőre csak parázs maradt. Így nagyarányú vereséget szenvedtünk a Pécsiektől, akik megmutatták, hogy mi ennek a korosztálynak a csúcsa. Én ettől függetlenül büszke vagyok a srácokra, mert mindenki megpróbálta a legjobbját adni és küzdöttek a mérkőzés végéig becsülettel. A csapat egy részének ráadásul ez volt a harmadik meccse 3 nap alatt, úgyhogy a fáradtság is látszott rajtuk, a sérültjeinkről nem is beszélve. Gratulálok a Pécsnek és tanulni próbálunk ebből a mérkőzésből is.

Bonyhádi KSE U20 – Concordia Motax KC U20 76-44 (16-10, 14-13, 29-4, 17-17)

2019. november 29. | 15:00
Sándor 14/9 – Sebestyén 13/3 – Zsók Á. 13 – Szűcs 12 – Korsós 4
Csere: Szemes 9/3 – Simon 6 – Zsók D. 5 – Ireczky

Rutkai Péter: A fordulóban a Pápát láttuk vendégül, akik 1 győzelemmel a tabella utolsó előtti helyét foglalták el, úgyhogy szerettük volna hazai pályán ezt a mérkőzést mindenképpen behúzni! Fortuna azonban nem áll mostanában mellettünk, mert az eddigi sérültek és betegek mellé újabbak csatlakoztak, így Kovács és Jakab sem tudott a csapat rendelkezésére állni. Úgyhogy mezőny poszton mindössze egyetlen cserével futottunk neki ennek a fontos meccsnek. Éppen emiatt és az ellenfél nem túl acélos kinti dobószázaléka miatt egy betömörülő zónával kezdtünk, ami egyébként jól működött, csak sajnos támadó oldalon mi is szenvedtünk. Puhán, pontatlanul játszottunk, rossz kiválasztásaink voltak és ismét sok labdát adtunk el, saját hibáinkból.(21 összesen) Ennek ellenére 7 pontos előnnyel mehettünk a félidőre, de ezzel nem lehettünk elégedettek, mert láthatóan sokkal több volt a két csapat között, csak felvettük az ellenfél lagymatag stílusát. Ezt a srácok is érezték és egy kis félidei “fejmosás” ki is hozta belőlük amit tudnak. A 3. negyedben állva hagytuk a Pápát és egymást felülmúlva, repesztettek egy 23-0-át a fiatalok, amivel el is döntöttük a meccset. Nehezen indult be a társaság, ami részben érthető a sok hiányzó és felforgatott posztok miatt, de végül biztosan hoztuk a kötelezőt, úgyhogy gratulálok a csapatnak és remélem, hogy a betegeink péntekig felépülnek, mert a listavezető és még hibátlan Pécs ellen mindenkire szükség lesz!

Vásárhelyi Kosársuli U20 – Bonyhádi KSE U20 116-55 (33-15, 30-15, 29-18, 24-7)

2019. november 23.  16:00
Sebestyén 11/9 – Erdősi 10 – Sándor 9/6 – Zsók Á. 8 – Korsós 7/3
Csere: Zsók D 6 – Kovács 2 – Szűcs 2 – Ireczky –
Rutkai Péter: Szombaton Hódmezővásárhelyen vendégeskedtünk, ahova többen nem tudtak sajnos a csapattal tartani sérülés, betegség, családi elfoglaltságok miatt, így elég foghíjas kerettel utaztunk el a második helyezett, bombaerős Vásárhelyhez. Ráadásul a fiatalok pénteken még U18-as meccset játszottak, úgyhogy a fáradtság is benne volt a lábakban. Már a bemelegítésnél nagy volt a kontraszt a két csapat között. A hazai oldalon több, a felnőtt csapatban is meghatározó szerepet betöltő, 2 méter feletti, 100-110 kilós szakállas férfi, Szerb légiós, akkora irányító, mint a mi centerünk, a mi oldalunkon pedig lényegében egy U18-as kölyökképű csikócsapat. A meccsen nem történt nagy meglepetés, a hazai gárda az első perctől kezdve irányította a játékot és, ha a nagyokat kettőztük, kívülről, ha a kinti dobásokat zavartuk, belülről büntettek. A srácok ettől függetlenül nem ijedtek meg és megtettek minden tőlük telhetőt és nagyon küzdöttek, ezt mutatja a 14 támadó pattanónk is, és több szép támadásunk is. A mérkőzés után még az ellenfél edzője is megjegyezte, hogy nagyon ügyesek voltak, úgyhogy az eredménytől függetlenül emelt fővel hagyhattuk el a pályát és gratulálhattunk a hazai csapatnak a győzelemhez!

Újpest-MT U20 – Bonyhádi KSE U20 89-52 (21-16, 22-17, 22-12, 24-7)

2019. november 17.  15:00
Csobán 17/9 – Zsók Á. 6 – Erdősi 6 – Sebestyén 4/3 – Korsós 2
Csere: Zsók D. 7 – Kovács 3 – Sándor 3/3 – Szűcs 2 – Simon 2 – Jakab –
Rutkai Péter: Sajnos ezen a mérkőzésen egy nagyon rossz dobóformát fogtunk ki, ami fokozatosan vette el a fiatalok önbizalmát. Már első 2 negyedben is csak 30%-al tüzeltünk, de így is sikerült “csak” 10 pontos hátránnyal menni a nagyszünetre (43-33). Reméltem, hogy sikerült kicsit felrázni a társaságot és megnyomjuk a második félidőt, de sajnos be volt deszkázva a gyűrű nekünk ezen a napon. 43 mezőnykísérletünkből mindössze 5 landolt a gyűrűben a 3.-4. negyedben, ami 11%-os dobás”pontosságnak” felel meg. Így pedig természetesen nem tudtunk közelebb kerülni a hazaiakhoz. Voltak ugyan rossz kiválasztásaink, de a dobások nagy része a játékainkból, üres helyzetből történt, amiket el kell vállalni. Van ilyen nap, ezzel nincs mit tenni. Viszont sok kosarat kaptunk indításból, amire feltétlenül oda kell figyelnünk és gyorsabban visszarendeződni! Ehhez pedig csak koncentráció és akarat kell. Kevés öröm az ürömben, hogy szedtünk 20 támadópattanót és a büntetőket Legalább jól dobtuk 18/14. Gratulálok az Újpestnek, teljesen megérdemelten nyertek! Mi pedig ebből is próbáljuk levonni a következtetéseket és tovább építkezni!

Bonyhádi KSE U20 – Békési SZSK U20 78-67 (28-15, 16-23, 16-13, 18-16)

2019. november 13. 15:00

Csobán 21/9 – Zsók Á. 14 – Sebestyén 9 – Korsós 6 – Erdősi 4
Csere: Szemes 10/3 – Szűcs 4 – Simon 4 – Kovács 3 – Szabó 3 – Sándor –

Rutkai Péter: Szerda délután a Békési SZSK U20-as csapatát láttuk vendégül Bonyhádon, akik ugyan csak 1 győzelemmel és 5 vereséggel álltak a mérkőzés előtt a tabellán, de rendre szoros meccseket játszottak, ha ki is kaptak! Így nem számítottam könnyű mérkőzésre, de reméltem, hogy egy harcos játékkal esetleg növelni tudjuk győzelmeink számát. Ennek szellemében, nagyon jól kezdtük a mérkőzést. A zónánk jól működött, az ellenfél nem nagyon találta a fogást rajta, mi pedig szerzett labdákból és gyors indításokból gyorsan megléptünk 10 ponttal. De felállt védelem ellen is jól játszottunk, járt a labda és a figurákat is sikerült sokszor pontosan megcsinálni, így 13-mal vezettünk az első negyed után. Próbáltam folyamatosan forgatni a csapatot, hogy ne pukkadjon ki senki, ilyenkor néha közelebb tudott jönni a Békés, de mindenki, aki pályára lépett nagyon nagy szívvel tette a dolgát és nagyon akarták a győzelmet. Így minden felzárkózási kísérletet visszavertek és még az ellenfél másodedzőjének “Stand Up”-ja sem tudta kizökkenteni őket, melynek stílusa véleményem szerint méltatlan volt egy utánpótlás mérkőzéshez! Úgyhogy ezért külön jár nekik a pacsi! Az utolsó negyedben pedig átálltunk egy szoros emberfogásra, ami jól sikerült és az ellenfél már nem tudott rá reagálni, úgyhogy így eldőlt a mérkőzés.Kicsit előrébb léptünk a büntető (63%)és a mezőny (44%) dobás százalék tekintetében az előző meccshez képest, valamint szerencsére sikerült az eladott labdák terén is javulni (20 db), ami még mindig sok, de az előző 3 mérkőzés 28-as átlagához képest jelentős javulás.Úgy gondolom, hogy megérdemelten nyertünk végig vezetve egy hullámzó mérkőzésen, úgyhogy gratulálok a csapatnak! Valamint gratulálok az ellenfélnek is, mert szerintem nagyon jól küzdöttek és nem adták fel egy pillanatra sem, így pedig egy izgalmas meccs kerekedett belőle, amiből mindkét csapat sokat tanulhat!

Szolnoki Olaj KK B U20 – Bonyhádi KSE U20  49-78 (15-14, 11-20, 12-20, 11-24)

2019. november 9. 18:00
Zsók 18 – Csobán 11/3 – Korsós 10 – Erdősi 6 – Sebestyén 4/3
Szabó 12 – Kovács 7 – Szűcs 5/3 – Sándor 3 – Ireczky 1 – Simon 1 – Szemes –

Rutkai Péter: A Zöld csoport utolsó helyezettjéhez látogattunk, akik még győzelem nélkül álltak és hozzánk hasonlóan lényegében U18-as csapattal indultak el a bajnokságban. Ennek fényében reméltem, hogy egy pattogós egész pályás védekezéssel és váltásokkal sikerül hibára kényszeríteni őket és abból könnyű kosarakat szerezni. Ami részben sikerült is, de a kommunikáció hiánya miatt sokszor nem váltottunk időben és ezt ki is használták a hazaiak. Valamint szerzett labdák után egyből el is adtuk sokszor azokat, mert a szolnoki fiatalok karvaly módjára vetődtek minden szabad labdára (és nem labdára is). Így szép játékról nem beszélhettünk, viszont annál nagyobb közelharcról, minden lepattanóért, labdáért, pozícióért. Aztán a második negyed felénél védekezést váltottunk és beálltunk zónába! Ez pedig meghozta az áttörést és lassan, de biztosan növeltük az előnyünket a mérkőzés végéig! A hátralévő 25 percet 56-25-re nyertük és magabiztos győzelmet arattunk még úgy is, hogy kihagytunk 21 büntetőt és eladtunk 28 labdát! A srácok védelmében azért annyit hozzátennék, hogy ezek jó része amerikai focis sack-elések és szabad fogású birkózó mozdulatoknak álcázott “védekezések” következtében jöttek, néma síp kíséretében. Gratulálok a csapatnak és az ellenfélnek is sok sikert kívánok! Örülök a győzelemnek és, hogy mindenki pályára lépett, de legfőképpen annak, hogy csodával határos módon senki sem sérült le ezen a “kosárlabda” meccsen!

Bonyhádi KSE U20 -Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub U20 70 – 77 (10-21, 16-28, 23-9, 21-19)

2019. október 31. 15:00
Rutkai Péter: Nem kezdődött jól a mérkőzés számunkra, mert a több hiányzónk mellett Zsók Áron is jelezte, hogy nagyon fáj a könyöke így nem tud játszani és Simon Soma pedig rosszullét miatt csak 5 percet tudott vállalni, úgyhogy a magas posztokon lényegében csere nélkül maradtunk. Pontatlanul, enervált védekezéssel, rengeteg eladott labdával (15) és pocsék dobószázalékkal (22%) zártuk az első félidőt, amit 49-26-ra nyert meg a vendég csapat, pedig semmi extrát nem csináltak, csak kihasználták a hibáinkat. Sajnos az időkérések sem segítettek ezen. Nem ismertem rá a srácokra, ennél ők sokkal jobban tudnak játszani! Aztán a második félidőben meg is mutatták ezt! Zsók Áron sem bírta tovább nézni a padról a szenvedésünket és összeszorított fogakkal játékra jelentkezett! Ez láthatóan a srácokat is feltüzelte és egy olyan második félidőt mentek, ami előtt emelem a kalapomat! Nem ismertek elveszett labdát és egymást buzdítva, kisegítve szépen átvettük a meccs irányítását! Sajnos a vezetést nem sikerült átvenni csak pár pont különbségig sikerült felkúszni, azok a fránya eladott labdák miatt (29 összesen). Valamint 7-1 büntetőt dobtunk csak be a második félidőben. Sajnálom, hogy nem sikerült feltenni az i-re a pontot, mert a 3. 4. negyedben látottak alapján megérdemelték volna a srácok, de jó lenne, ha végre az első félidőben is ilyen intenzitással játszanánk és nem rendre nagy hátrányokat összeszedve, extra energiákat mozgósítva próbálnánk visszajönni a mérkőzésekbe! Gratulálok az ellenfélnek a győzelemhez és remélem, hogy jövő héten, a hiányzókkal kiegészülve Szolnokon végre 40 percen át az igazi arcunkat mutatjuk!

Bonyhádi KSE U20 – Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC U20 53 – 74 (13-29, 14-13, 14-17, 12-15)

2019. október 26. 15:00

Rutkai Péter: Sajnos az utóbbi 2 meccshez hasonlóan kezdtük ezt a mérkőzést is, Pedig direkt felhívtam a jó kezdésre a srácok figyelmét. De puha védekezéssel,rossz dobószázalékkal és 8 eladott labdával kezdtük az első negyedet. Így 16 pontos előnyt szerzett a Győr. Aztán levetkőzték a srácok a kezdeti megilletődöttségüket és felvették a kesztyűt. Innentől egyenlő partnerei voltunk az ellenfélnek, de a sok eladott labda (28) és a gyenge dobószázalék (34%) miatt nem nagyon tudtunk közelebb kerülni a Győriekhez. Sajnos Csobán Dávid, Sebestyén Tamás, Szűcsi Attila és Bérces Bálint is hiányzott különböző okokból, velük együtt talán sikeresebbek lehettünk volna. Sajnos Bálintot már többet nem is látjuk, mert ő jelezte, hogy abbahagyja. Amit nagyon sajnálok. Fiatal csapatunk pedig remélem, hogy lassan levetkőzi a néha 3-4 évvel idősebb ellenfelek miatt érzett kezdeti izgalmát és elhiszik, hogy van keresnivalójuk ellenük is, csak az első perctől hinniük kell magukban!

Bonyhádi KSE U20 – EKE Eger KOK U20 64 – 71 (15-24, 21-17, 16-21, 12-9)

2019. október 20. 17:00

Csobán 13/3 – Zsók Á 6 – Erdősi 6 – Korsós 4 -Szabó –
Sebestyén 12/3 – Szűcs 8/3 – Bérces 8 – Sándor 5/3 – Simon 2 – Zsók D –

Bonyhádi KSE U20 – Óbudai Kaszások U20 73 – 90 (14-29, 15-18, 22-25, 22-18)

2019. október 4. 15:00

Rutkai Péter: Az első negyed megszeppenése után nagyon szépen felvették a srácok kesztyűt és egyenrangú ellenfelei voltak egy Akadémia U20-as csapatának. Sikerült megvalósítani időnként nagyon szép dolgokat, és a pályán mutatott tűz optimizmusra ad okot. Így tovább, büszke vagyok a csapatra!

Ceglédi KE – Bonyhádi KSE 62-87 (18-18, 9-31, 12-15, 23-23)

2019.09.20. 16:00

Rutkai Péter: “Gratulálok a csapatnak a győzelemhez! Jó volt nézni azt az energiát, amit a pályára vittek, és ahogy küzdöttek minden labdáért. Remélem, hogy ez lesz az alap, a játékok pedig idővel majd úgy is jönnek, minél többet tudjuk együtt gyakorolni.”